Módy hry

Combat Arms nabízí 6 herních módů: Elimination, One Man Army, Capture the flag, Spy Hunt, Seach & Destroy, Bombing Run, Fireteam a Quarantine.

combat-arms

combat-arms

ELIMINATION

img_mission01Jde o team deathmatch. Úkol zní jasně: “zabít všechny za každou cenu”. Zabíjíte ale jenom protivníky z druhého týmu. Vaše spoluhráče poznáte jednoduše, jejich nick a hodnost jsou psány modře. Naopak nepřítel je červeně. Navíc hráče z vlastního týmu nelze zastřelit (naštěstí pro někoho). Za každý kill se vašemu týmu přičte jeden bod.

combat-arms

ELIMINATION PRO

To samé jako klasický ELIMINATION mod, ale tentokrát máte pouze jeden život na jedno kolo.

combat-arms

ONE MAN ARMY

To samé jako u Elimination, až na to, že se objevujete na náhodném spawnu a tentokrát se snažíte zabít úplně každého kdo vám přijde před bouchačku.

combat-arms

CAPTURE THE FLAG

img_mission04Dva týmy soupeří o vlajky. Každý tým má vlajku poblíž spawnu a snaží se vzít vlajku druhého týmu. Stačí se “dotknout” soupeřovi vlajky a automaticky ji začnete nést. Pokud ji donesete až ke své vlastní vlajce, získáváte bod. Pokud vás zastřelí, vlajka zůstane na místě 30s dokud ji někdo může znovu sebrat. Dotkne-li se jí soupeř vlajka se okamžitě přesune na původní místo.

combat-arms

SEARCH AND DESTROY

img_mission02

Úkolem jednoho týmu je položit bombu na přesně dané místo. Úkolem druhého týmu je samozřejmě tento úmysl překazit. Pokud se bombu přeci jenom povede položit ještě není nic ztraceno, bombu můžete v určitém čase ještě zneškodnit (2. červený obrázek). Zneškodnění se provádí tlačítkem E (defaultní nastavení).

img_mission02Pokládat bombu může kdokoliv (zelený obrázek). Stačí stisknout 6 (defaultní nastavení) a následně položit klávesou E.

combat-arms

combat-arms

combat-arms

BOMBING RUN

Taková kombinace Capture The Flag a Search & Destroy. Po startu se oba týmy snaží získat bombu uprostřed mapy. Ten kdo ji získá je viděn podobně jako v CTF pokud nese vlajku. S touto bombou se následně snaží dostat na nepřátelské bomboviště a položit. Zabitému hráči nesoucímu bombu bomba vypadne a může ji vzít i nepřátelský tým, který se ji také snaží položit na soupeřovo bomboviště.

combat-arms

combat-arms

SPY HUNT

img_mission05_1Unikátní mód. Na začátku mapy se náhodně rozmístí 3 kufříky. Každý hráč, který ho sebere se stane špiónem a jeho úkolem je dostat další dva zbývající kufříky. Kufr seberete pouhým “dotknutím”, potom změníte vizáž za doprovodu efekního oblaku dýmu a na radaru spatříte, kde se nachází zbývající kufříky (druzí špióni).

img_mission05_2Jakmile jako špión nahromadíte všechny tři kufříky obrazovka ztmavne, vyskočí nápis “SUDDEN DEATH” a vy se stanete SUPER ŠPIÓNEM! Jako super špión máte za úkol nahrát získaná data z kufříku do vysílače, který se nachází většinou někde uprostřed mapy. Ostatní hráči se vám v tom budou snažit zabránit, ale vy máte k dispozici:  Advanced Armor (brnění s 500 AP),  M134 Minigun (rotační kulomet s  900 náboji),  M136 Rocket Launcher (bazuku se 4 náboji) a pokud všechno dojde můžete šířit smrt plamenometem  RMS12 Flamethrower (nekonečno nábojů). Pozor! Super špión se dá zneškodnit jediným bodnutím nože!

combat-arms

combat-arms

FIRETEAM

img_mission04Kooperativní mód proti počítačem řízeným protivníkům. Se svým týmem 4-8 hráčů se musíš probít přes celou mapu Desert Thunder a při tom zachránit rukojmí a získat tajné informace. Z nepřátel padají zbraně i lékárničky a mapa je rozdělena na několik checkpoitů, kde získáš zdraví nebo život v případě, že jsi mrtvý. Protivníci nejsou chytří, ale je jich dost, aby ti cestu k cíli pěkně znepříjemnili.

Další variace je na mapě Cabin Fever kde se společně se svým týmem snažíš ubránit rozpadlý dům před vlnami zombíků. Tento mód je velmi hrán díky bohaté odměně v podobě XP a GP na obtížnost EXTREME.

combat-arms

combat-arms

QUARANTINE

Podobně jako Fireteam jde o kooperativní akci, ale tentokrát proti zombíkům. Pokud vás nakazí, stáváte se jedním z nich a musíte nakazit všechny ostatní. Jinak je váš úkol přežít. Dosah zombíku je větší než se zdá, na to pozor. Na mapě Overdose jsou v podstatě 2 místa kde se dá přežít. Pokud zbývá do konce hry 1 minuta, uslyšíte varovnou sirénu a na těchto dvou místech se otevřou do té doby zavřené místosti, do kterých se můžete schovat. Nezapomeňte ale zamknout dveře (klávesa E – zámek je hned u dveří).